Istnieje wiele sportów wodnych. Zaczynając od pływania, poprzez kajakarstwo czy żeglugę, a kończąc na windsurfingu czy nurkowaniu. Sporty takie są wspaniałym pomysłem gdyż dzięki nim będąc na świeżym powietrzu zażywamy ruchu, który jest bardzo ważnym elementem naszego życia wpływającym pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.
Jeżeli jesteśmy amatorami warto pomyśleć o indywidualnych lekcjach lub kursie. I tak dobrym pomysłem będzie szkoła windsurfingu lub kurs pływania, bądź kurs dopuszczający do zdobycia patentu żeglarskiego.
Windsurfing to sport wodny uprawiany przy pomocy deski i przywiązanego do niej pędnika żeglarskiego. Warto wspomnieć, że jest to nawet sport olimpijski. Jest on bardzo popularny w Kalifornii i Australii zapewne przez bliskość oceanu z dużym wiatrami.
Polega on na żeglowania, łapaniu wiatru w żagiel przymocowany do deski na której się stoi. Początki są dość trudne i trzeba liczyć się z licznymi upadkami do wody, jednak po czasie zyskuje się wyprawę i pewność siebie, a sport ten staje się prawdziwą rozrywką.
Tak jak każdy sport wymaga kondycji i determinacji, dlatego nie należy rezygnować przy pierwszej porażce ale walczyć dalej. Dobrym pomysłem jest też równoległy trening siłowy, dzięki któremu nabiera się kondycji i poprawia sprawność.