Inwestycje w infrastrukturę rowerową w coraz bardziej widoczny sposób wpływają na jakość naszego życia. Dzięki nim zmieniamy sposób w jaki dojeżdżamy do pracy oraz spędzamy nasze weekendy i wakacje. Wpływają one także na rozwój sieci sklepów, warsztatów i innych punktów obsługi skierowanych do rowerzystów. Posiadający już dotąd niejeden sklep z rowerami Kraków staje się od ubiegłego roku miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla rowerzystów z uwagi na rozwój Wiślanej trasy rowerowej.
Wiślana trasa rowerowa to budowany obecnie szlak mający docelowo liczyć około 1200 kilometrów, stając się najdłuższym szlakiem rowerowym w Polsce. Otwarty w ubiegłym roku blisko 200 kilometrowy odcinek trasy krakowskiej budzi zachwyt korzystających z niej rowerzystów.
Trasa została znakomicie przygotowana i poprowadzona wzdłuż wałów wiślanych i rejonów przybrzeżnych. Nawierzchnię wyrównano i wyasfaltowano w celu zwiększenia komfortu poruszania się po rowerowych ścieżkach.
Niezmiernie istotny jest jednak fakt, że ten oddany w ubiegłym roku odcinek wiślanej trasy rowerowej to jedynie niewielki fragment tras planowanych do oddania rowerzystom w najbliższych latach. Pozwala to myśleć z optymizmem o rozwoju bazy usługowej skierowanej do rowerzystów z Krakowa i okolic.