Jak o siebie zadbać?

Wśród rzeczy najczęściej polecanych przez specjalistów jako te, które pomogą nam prowadzić zdrowy tryb życia, są przede wszystkim zbilansowana dieta, spożywanie naturalnych, nieprzetworzonych pokarmów, aktywność fizyczna.
Podstawą są dobre chęci i motywacja. Bez tego nie mamy szansy, by coś zmienić. Należy w końcu podjąć wyzwanie i aż do osiągnięcia zamierzonego efektu być konsekwentnym. Pomocne będą plany treningowe i dietetyczne. Cóż to takiego? To harmonogram treningów i rozpisana dieta. Powstają one we współpracy z osobami, które mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by po przeprowadzeniu z nami szerokiego wywiadu i poznaniu naszych potrzeb i oczekiwań móc skutecznie dostosować taktykę do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli mowa o aktywności, warto zaznaczyć, że duże znaczenie ma też ruch na świeżym powietrzu. Oznacza to, że nawet jeśli spędzamy kilka godzin dziennie na siłowni, dobrze byłoby, gdybyśmy znaleźli czas na chwilę ruchu na zewnątrz. Choćby półgodzinny spacer.
Zbilansowana dieta to taka, która dostarcza naszemu organizmowi wszystkich składników w takich ilościach, w jakich są one naszemu ciału, na danym etapie treningu niezbędne.
Wszystkie te czynniki łącznie wpływają na to, co nazywamy zdrowym stylem życia. Nie mogą istnieć samodzielnie.