Co jest potrzebne, by zacząć trening?

Niezależnie od tego, jakie mamy hobby, potrzebować będziemy mniejszej lub większej liczby akcesoriów, których użyjemy do prowadzenia naszej aktywności. Jeśli uprawiamy sport, to zależnie od dyscypliny konieczny jest zakup lub wypożyczenie sprzętu (początkującym zaleca się wypożyczalnie, nie warto inwestować w sprzęt, jeśli nie ma pewności, czy dana aktywność przypadnie nam do gustu), by móc w pełni realizować swoje pasje.
Jeśli np. jesteśmy wielbicielami tenisa, pierwszą myślą, jaka nasuwa się, jest zakup własnych rakiet. Tu nikt nie ma wątpliwości. Oczywiście trening wypożyczonym sprzętem jest możliwy, nawet na dłuższą metę. Jednak każdy, kto pokocha jakąś dyscyplinę, prędzej czy później zapragnie posiadać własne akcesoria. Dużo bardziej dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb niż te wypożyczone. Kwestia sprzętu jest więc jasna.
Wiele osób zaniedbuje jednak dobór odpowiedniej odzieży. Jest to jednak kwestia istotna. Powinniśmy już ta samym początku rozważyć jej zakup, ponieważ ułatwi nam uprawianie dyscypliny i zwiększy szanse na to, że pokochamy ją do tego stopnia, by zostać w niej na dłużej. Odzież do tenisa ziemnego to nie jest duży wydatek. Komfort z gry w takim stroju jest za to bardzo wysoki. Podobnie jest w przypadku innych dyscyplin takich jak kolarstwo, jeździectwo itp.