Łowienie ryb, spokój i cisza

Dla kogo łowienie ryb jest pasjonujące?
Wszyscy pewnie wiedzą, że w łowieniu ryb specjalizują się mężczyźni, a przyczyna jest bardzo prosta. W takim sposobie wolnego czasu się nie rozmawia, nie szepcze, ponieważ nie złowi się wtedy ryby, która ucieka od dźwięków. Kobiety z racji wrodzonej gadatliwości i samej chęci do rozmowy średnio się nadają to łowienia ryb. One wolą bardziej dynamiczne pędzanie wolnego czasu. Nawet, jeśli leżą na plaży i się opalają to dla nich to jest okey, ale patrzenie się w spławik jest mało atrakcyjne.
Łowienie ryb to zajecie dla dwójki przyjaciół, starszych ludzi czy ojca i syna; idealne na zacieśnienie więzi, mimo, że się nie rozmawia wtedy. Ludzie zabierają ze sobą wtedy ciepły napój w termosie, kilka kanapek, na mniejszy głód. Do tego oczywiście składane małe krzesełka, by nie siedzieć na trawie; pudełka z przynętami, wiadro na złowione ryby. Rzeczą, bez której wędkowanie się nie odbędzie to wędki. Są one składane z wędziskiem, które się rozwija. Do tego bardzo ważny jest kołowrotek, którym zwijamy czy rozwijamy żyłkę. Każdy wytrawny wędkarz zawsze ma przy sobie zapasową żyłkę, różne rodzaje haczyki i kołowrotek. W końcu AK złapie się jakaś cięższa ryba może zerwać jakąś rzecz.
Wędkowanie na pewno nie jest aktywnością, która spodoba się każdemu. Jeśli myślicie, ze nie ma tu rywalizacji, to nic bardziej mylnego. Wielokrotnie w sezonie wędkarskim odbywają się zawody, kto złowił cięższa bądź większą rybę; a jak uda Wam się pobić rekord guinnessa, trafić do księgi na czas póki ktoś inny nie pobije tego rekordu.