Personal trainer with his client woman on cycling machine at the gym

Joga – sport dla ciała i umysłu

Poszukiwanie aktywności fizycznej, która korzystnie wpłynie zarówno na całe nasze ciało, jak i umysł prowadzi wiele osób w kierunku jogi. Popularny wizerunek człowieka uprawiającego jogę przedstawia osobę sprawną fizycznie, o elastycznych i robrze rozciągniętych mięśniach, a przy tym wyciszoną, wewnętrznie spójną i pogodzoną ze sobą i światem. Czy rzeczywiście joga ma tak ogromny wpływ na nasze ciało, umysł i duszę film dla dorosłych?
Praktykujący jogę zgodnie podkreślają, że jest to znacznie więcej niż gimnastyka: to filozofia i sposób na życie, pozwalający głębiej wniknąć w samego siebie. Sekret jogi polega na łączeniu rozmaitych aspektów naszej osobowości: psychiki, fizyczności i emocji. Joga uczy, jak poprzez ciągłą pracę nad sobą rozwijać swoją fizyczność i duchowość, lepiej poznawać siebie i wchodzić w głębsze relacje z otoczeniem. Ćwicząc jogę, wchodzimy na kolejne poziomy (jest ich osiem), które pozwalają głębiej i świadomiej doświadczać siebie. Jogini rozumieją związek wewnętrznej równowagi i samopoczucia ze stanem, w jakim znajduje się nasze ciało i dbają o równomierny, stopniowy rozwój istoty ludzkiej jako spójnej całości.
Brzmi zachęcająco? Owszem, ale należy pamiętać, że joga nie jest zajęciem, które przyniesie błyskawiczne skutki w krótkim czasie. Wkroczenie na tę drogę wymaga konsekwencji, koncentracji, chęci do pracy nad sobą i czasu. Jeśli więc szukamy sportu, który pozwoli nam prędko poprawić kondycję, schudnąć lub zbudować masę mięśniową, zostańmy przy siłowni lub tradycyjnych zajęciach fitness.