Dzieci a nasza aktywność fizyczna

Jak pojawienie się dziecka determinuje nasz powrót do sportu ?
Nie wiadomo czy to przejaw lenistwa, niechęci do sportu czy może po prostu nawyk, ale niektórzy jakoś nigdy nie mieli po drodze z uprawianiem jakiegokolwiek sportu. Ciężko jest określić czy może nie znaleźli dyscypliny sportowej, która zachęciłaby ich do jej uprawiania czy może nie jest im pisane granie w piłkę, jazda na rowerze czy choćby bieganie.
Nawet jeśli ktoś za młodu dość często uprawiał sport, to zdarza się również tak, że ze względu na aktywność zawodową, małą liczbę wolnych godzin od pracy, sport odrzucamy niejako na bok. Pewien problem pojawia się wtedy gdy na świat przychodzi dziecko, które z natury jest żywiołowe, głodne ruchu i chce uprawiać (pewnego rodzaju) sport. Gdy nie jesteśmy przyzwyczajeni do aktywności fizycznej możemy mieć problem nie tylko z nadwagą, ale także z tym by nad dzieckiem nadążyć.
Dlatego też powinno się dbać o siebie i w miarę wolnego czasu choć raz czy dwa tygodniowo iść na basen, pochodzić na spacer czy przejechać się na rowerze. Może to mieć zbawienny wpływ na naszą sytuację, gdy na świecie pojawi się dziecko. Rodzic powinien być przecież w takiej kondycji, by bez problemu móc zapewnić dziecku aktywnie spędzane dnie. To pozwoli nie tylko prawidłowo rozwijać się pociesze, ale także i być w pełni zadowolonym z siebie jako z rodzica.
Tym samym nie siedźmy w domu codziennie, podejmijmy jakąś aktywność fizyczną w wolnym czasie – pozwoli nam to zachować zdrowie i na pewno przyda się jeszcze nie raz w naszym życiu. Jak mawia powiedzenie – w zdrowym ciele panuje zdrowy duch, a od nas zależy czy taki zagości u nas samych.