Woman doing pilates exercises with coach

Czas na wiosnę, czas na rolki!

Nie lubisz biegać, ale chcesz mieć dobrą kondycję i wyrzeźbione ciało? Postaw na łyżworolki! To jeden z przyjemniejszych sportów, który możesz uprawiać samemu lub w gronie znajomych. Wpływają korzystnie na koordynację ruchową, pomagają spalić zimowe kilogramy, ale również wzmacniają mięśnie zarówno pośladków, jak i nóg. Świetny sposób, aby zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Dzień będzie coraz dłuższy, więc teraz jest idealny moment, żeby zdecydować się na zakup.
Rolki dla każdego!

Łyżworolki pozwalają zapomnieć o stresie, dodatkowo korzystnie działają na nasze zdrowie. Przyjemny zastrzyk pozytywnej energii! Nie ma żadnych ograniczeń. Rolki to sport dla wszystkich, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Nie trzeba ćwiczyć od najmłodszych lat, żeby móc przemierzać kilometry z kołkami pod stopami.

Dla wielu to idealny sposób, aby zgubić po drodze trochę kilogramów. Godzina jazdy pozwala spalić nawet 700 kalorii! Świetna alternatywa dla biegaczy, którzy chcą wzmocnić inne części ciała. Liczy się regularność i… dobra zabawa. Bardzo łatwo złapać bakcyla.
Krok po kroku

Trzeba jednak uważać – szczególnie na początku – żeby nie przeszarżować. Powinniśmy stopniowo wchodzić na kolejne poziomy zaawansowania. Jeśli czujemy się zbyt zmęczeni – warto odpuścić. Utrzymujmy tętno na równym poziomie (60-70% maksymalnego), aby spalanie kalorii było jak najbardziej efektywne.
Jak nie jeździć na rolkach?

Najlepiej uczyć się na cudzych błędach, choć wielu powtarza znane narciarskie powiedzenie „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”. Lepiej nie ryzykować i zdać się na opinie fachowców.

Jednym z częstych błędów jest trzymanie kolan daleko od siebie, a także odpychanie w tył. Tylko na boki, drodzy rolkarze! Im więcej będziemy jeździć, tym więcej poprawnych nawyków wyrobimy.

Warto na początku poprosić o pomoc bardziej doświadczoną osobę, która np. odpowiednie wcześnie zauważy niewłaściwe ruchy naszej stopy. Kostka musi być maksymalnie usztywniona!

Zdajemy sobie sprawę, że na początku będzie to bardzo trudne, ale polecamy nie patrzeć w dół, jak na moście. Wtedy automatycznie zareagujemy na zbliżające się niebezpieczeństwo, a dodatkowo ulepszymy technikę jazdy.
Nie idźmy na łatwiznę!

Często podczas uprawiania sportu zdarza nam się wybierać wygodniejsze rozwiązania. W piłkę gramy tylko lepszą nogą, w siatkówkę staramy się unikać odbicia gorszą ręką, a podczas jazdy na rolkach wiele osób wykorzystuje tylko lepszą stronę, tam gdzie jest nam łatwiej skręcić. Bądźmy uniwersalni! Małymi krokami staniemy się kompletnymi rolkarzami. Więcej odwagi!